(0232) 425 13 90 - 441 55 26

Odamız Hakkında

Vizyonumuz

Tevazu ve dürüstlük ilkesiyle, bütünleşik bakış açısıyla güven ve kaliteyi esas alan İzmir Kuyumcular Odası, Türkiye ve İzmir’deki kuyumculuk sektörü faaliyetlerinin değerini en iyi şekilde temsil etmek üzere 1952 yılından beri hizmet ve çalışmalarını sürdürmektedir. Üye esnaf ve müşterilere erişilebilirlik ve destek sunmak, kalite standartlarını, profesyonellik ilkesini göz önünde bulundurarak alanında bir fark yaratmak hedefinde yoluna devam etmektedir.

Misyonumuz

Türkiye ve İzmir’de kuyumcuğun gelişimine hizmet ederek bu sorumluluk ve değeri güvenle taşımak görevlerimizin başında gelir. Bu topraklardaki kimliği, 5000 yıllık geçmişiyle tarih sahnesinin en eski meslek gruplarından olan kuyumculuğun günümüzde ve coğrafyamızdaki durumunu ifade edip geliştirmek adına ulusal ve uluslararası girişimleri desteklemek, meslek üyelerinin ufkunu açmak da önemli sorumluluklarımızdandır.
Odamız, Temmuz 2005 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkâr Meslek Kuruluşları Kanunu’nda belirtilen resmi görevleri yerine getiriyor.